Dear future, what happens next
Hur ofta tänker du på framtiden? Vad som komma skall, hur din kommande tid påverkas av dagliga beslut eller vad du egentligen vill göra med livet? Jag vet inte hur många gånger som jag ställt mig frågan; vad händer nu?
Har så många gånger suttit och tänkt framåt, vad skall hända, vad vore bäst, vad passar mig och så vidare, men känner att jag vill ta en andningspaus och bara tänka: Vad händer idag? Tror att vi alla skulle må bra av att nu som då komma ihåg att också ta dagen som den kommer, andas in stunderna och ibland bara låta dörrarna öppna sig för oss och se vad som händer.
Så, en stund framöver blir det lite spontanitet och roliga stunder i vardagen för mig. Och samtidigt en del nya projekt till bloggen, youtube och instagram, hehe!
